Що потрібно для вінчання?
Що потрібно для вінчання?

Шлюбне життя має починатися з духовного приготування. Наречений і наречена до шлюбу неодмінно повинні по-сповідатися і причаститися. Бажано, щоб вони за три-чотири дні до цього підготували себе до Таїнствам сповідання та причастя.
Що ж потрібно для вінчання?

Вибираємо дату
Важливо пам'ятати, що за канонами Православної Церкви обряд Вінчання не відбувається в період будь-якого посту, Великоднього тижня, на Різдво, у вівторок, четвер і суботу. Щорічно календар допустимих для свята днів зсувається. Його можна уточнити в будь-якому православному храмі і церковних крамницях.

Вибираємо храм
Якщо на шляху до вінчання у майбутньої подружньої пари немає ніяких перешкод (кровної спорідненості наречених і подружніх зобов'язань перед іншими людьми), можна приступати до вибору храму - за два-три тижні до передбачуваного урочистості. Церковні служителі розкажуть, які правила дотримуються в конкретному Храмі: яка тривалість вінчального чину (30-90 хвилин), чи припустимо Вінчання однієї пари, де і як можуть розміститися присутні гості, чи дозволено фото і відео-зйомка. У «додаткові послуги» входять хор і дзвін (їх треба замовляти окремо). Процедура обряду платна, вартість варіюється в досить широких межах. Вкрай рідко обряд проводиться поза Храму (наприклад, при хворобі одного із наречених) - таку можливість краще обумовлювати заздалегідь.Для вінчання потрібно приготувати: дві ікони - Спасителя і Божої Матері. Під час таїнства ними благословляють нареченого і наречену. Раніше ікони бралися з рідних домівок: вони передавалися через покоління - від батьків до дітей.
Також необхідні обручки - знак вічності і нерозривності шлюбного союзу. Раніше одне з обручок мало бути золотим, а інше срібним. Золоте кільце своїм блиском символізувало сонце, цвіту якого уподібнювався чоловік у шлюбному союзі; срібне - подоба місяця, меншого світила. Тепер, як правило, і для нареченого, і для нареченої купуються золоті обручки.
Ну і, нарешті, вінчальні свічки і рушники. Вінчальні свічки тримають в руках наречений і наречена, як знак любові, яка повинна бути ніжною і чистою. А рушники, на яких стоять наречений і наречена, символізують чистоту шлюбу.


Вінчання. Деякі тонкощі

- На вінчанні молодих називають тими іменами, які були дані ним при хрещенні.
- Вінчання (разом з заручинами і молебнем) триває 40-60 хвилин.
- І наречена й наречений, подібно всім православним християнам, повинні мати на грудях натільні хрести.
- Наречена не повинна бути на вінчання в брючному костюмі, а плаття не повинно бути з глибоким декольте. Голова нареченої має бути покрита фатою, лице нареченої відкрите.
- На вінчання потрібно принести: обручки для нареченого і нареченої, рушники і чотири невеликих хустинки (два молодим, щоб тримати свічки, дві свідкам - щоб тримати вінці), стрічку маленьку яку кладуть в Євангелію і довгу стрічку яку чіпляють на Ікону Божої Матері.
- Вінчальні свічки та ікони можна придбати безпосередньо в храмі.
- Ікони для благословення молодих краще вибирати заздалегідь. Це можуть бути старовинні сімейні ікони Спасителя і Божої Матері (різного віку і розміру), так і сучасні парні (написані в єдиному стилі).
Таїнство вінчання в церкві - поради

У першу чергу, необхідно погодити місце і час здійснення таїнства вінчання в Церкві. Зараз у багатьох храмах існує попередній запис, де вказується не тільки день, а й час вінчання.
Молодим треба приходити до храму в день весілля нічого не ївшиі не пивши , не палити напередодні - з дванадцятої години ночі. І якщо подружнє життя вже має місце, утриматися в останню ніч від шлюбних відносин.

Робити фотографії і знімати одруження відеокамерою дозволяється не у всіх храмах.
Обручки треба заздалегідь віддати священнику, щоб він освятив їх покладанням на Престол;

За традицією будь-яка подружня пара має свідків ,які організовують весілля. Стануть в нагоді вони і в храмі - тримати вінці над головами молодих. Краще, якщо це будуть двоє чоловіків, оскільки вінці досить важкі.
Церковний статут забороняє вінчати кілька пар одночасно, але, як показує практика - буває й таке. Зрозуміло, кожній парі хотілося б вінчатися окремо. Але в такому випадку таїнство може затягнутися надовго (тривалість одного вінчання -45-60 хвилин).

матеріал взято: https://vidima.com.ua


Создан 03 мая 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Hosting Ukraine